مقالات

کلاه گیس

يکی از راه های پوشانيدن ظاهری طاسی سر استفاده از کلاه گيس است.

این گونه کلاه گیس ها از تار موهای طبیعی که بر روی تور یا پروتز به صورت تار به تار متصل می شوند ساخته شده است.

انواع کلاه گیس

استفاده از کلاه گیس

هر چند که از ديد افراد معمولی جامعه، هر کلاه گيسی برای مردان شايسته نیست و اغلب اين افراد مورد تمسخر ديگران قرار می گيرند و همين مطلب موجب ايجاد يک ترس و اضطراب دائمی و سرافکندگی فرد می گردد. در مقابل خانم ها بسيار راحت تر از کلاه گيس استفاده کرده و فرهنگ جامعه هم کلاه گيس را برای خانم ها می پسندد و عيبی برای آن نمی بيند.

کلاه گيس ممکن است به صورت کامل بوده و روی سر قرار گيرد و يا اينکه تارهای مو بصورت تار به تار و يا دسته ای به طرق گوناگون مانند چسب، کليپس، مواد اتصال دهنده، بافتن و غيره به موهای قبلی فرد و يا پوست سر متصل گردند. موهای مورد استفاده در کلاه گيس می توانند مصنوعی و يا طبيعی باشند. مسلم است که موهای طبيعی بسيار بهتر و البته گران تر می باشند.

عيب کلاه گيس مصنوعی اين است که هر لحظه امکان افتادن یا خیس شدن و بد فرم شدن آن می باشد و لذا فرد از ترس اين مسئله و مسخره شدن توسط ديگران همواره مضطرب و نگران می باشد. نمايش فيلم های کمدی با همين مضمون بر اين مطلب دامن می زند. در ضمن فرد دارای اين مدل کلاه گيس (کلاه گیس مصنوعی) نمی تواند در مکان هايی مثل استخر، مناطق بادخيز و غيره حضور داشته باشند.

کلاه گیس طبیعی چیست؟

کلاه گیس طبیعی را به شیوه های مختلفی بر روی سر فیکس می کنند.فیکس کننده ها اغلب چسب های بایوپلیمری ضد آب ، بافتن به بخشهایی که تار موی وجود دارد و یا از کلیپس استفاده می شود که بهترین نوع فیکس کننده ها

چسب های بایوپلیمری ضد آب می باشد که همین چسب ها نیز نسبت به کیفیت خوب و بد دارند.

چسب هایی که کیفیت بالایی دارند اکثرا از مواد طبیعی ساخته شده اند و هیچ گونه حساسیتی برای پوست سر ایجاد نمی کنند و مشکلی برای پروتز یا تور ایجاد نمیکند.

چه کسانی از کلاه گیس طبیعی استفاده می کنند؟

افرادی که مبتلا به بیماری هایی هستند که امکان کاشت مو برای آنها امکان پذیر نمی باشد.

افرادی که بانک موی ضعیفی دارند.

کسانی که تراکم موی بالایی می خواهند.

بانوان: کاشت مو به دلیل تاثیر کم و امکان ریزش مجدد برای بانوان چندان توصیه نمی شود.

کسانی که به دلیلی نمیخواهند یا نمی توانند کاشت مو انجام دهند.

کسانی که بعد از عمل کاشت مو به نتیجه دلخواه نرسیدند.

افراد ذکر شده واجد شرایط استفاده از کلاه گیس طبیعی می باشند و کسانی که این شرایط را ندارند به آنها کاشت مو توصیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *